X
   
 
  • داستان کارآفرینی نازنین دانشور

   از برنامه‌نویسی تا برترین کارآفرین جوان آسیا و اقیانوسیه

   نازنین دانشور هم مثل خیلی از کارآفرینان موفق، مسیر خود را از کارمندی شروع کرده است. بعد از چند تجربه تدریس، برنامه‌نویسی و راه‌اندازی وبسایتی برای فروش آنلاین، تجربه‌های او در تخفیفان به ثمر نشست. دانشور موفق شده در میان دیگر کارآفرینان جوان آسیا و اقیانوسیه، عنوان برترین کارآفرین جوان را از آن خود کند. این جشنواره هر دو سال یک بار اهدا برگزار می‌شود و این سی‌و‌دومین کنفرانسی بود که به وسیله کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی صنعت، معدن و تجارت کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شد.

   بیوگرافی

   نازنین دانشور هستم. متولد 1362 در تهران. لیسانس مهندسی نرم‌افزار و فوق‌لیسانس IT از دانشگاه امیرکبیر دارم. حدود 10 سال است که در زمینه تجارت الکترونیک در داخل و خارج از کشور فعالیت می‌کنم. در سال‌های اخیر به‌ عنوان مدیر فنی در آلمان و انگلستان فعالیت داشتم. حاصل این سفر یک ساله، آشنایی با اکوسیستم استارتاپی فعال در اروپا بود که فکر راه‌اندازی کسب‌وکاری آنلاین را در ذهنش به وجود آورد. او در سال ۱۳۸۸ یک سوپر مارکت آنلاین به نام «میدونک» راه‌اندازی کرد که موردتوجه افراد زیادی قرار گرفت. اما تجربه کم، نداشتن برنامه‌ریزی و آشنا نبودن به مسائل لجیستیک در تهران باعث شد این پروژه به شکست منجر شود. وی بعد از این تجربه دست از تلاش برنداشت و حاصل تجربه‌هایش را به سوی مسیر جدیدی به نام تخفیفان هدایت کرد.


   دغدغه‌های کارآفرین زن در جامعه ایرانی

   نازنین دانشور می‌گوید از کودکی از کلیشه‌هایی که او را به خاطر جنسیتش محدود می‌کرده فراری بوده و همچنان از مفاهیمی که زن و مرد را از هم جدا می‌کنند، دوری می‌کند. نازنین دانشور باور دارد که زنان و مردان تفاوت‌هایی با هم دارند، اما این تفاوت‌ها باعث نمی‌شود که در توانایی آن‌ها برای انجام کارهای بزرگ خللی وارد شود. او معتقد است زن‌ها باید برای رسیدن به حقوق خود در بخش‌های مختلف جامعه، مخصوصاً سازمان‌ها بجنگند و تلاش کنند. طبق تجربه او، زنان در هنگام استخدام حقوق موردنظرشان را اعلام نمی‌کنند یا آن را کم‌تر از حد انتظار بیان می‌کنند و در طول دوران کاری هم تلاش برای بهبود مهارت‌ها و افزایش حقوقشان نشان نمی‌دهند. او فکر می‌کند شاید به همین دلیل است که مدیران بیشتر ترجیح می‌دهند زنان را استخدام کنند، اما در عین حال معتقد است اگر زن‌ها اعتماد به نفس کافی داشته باشند، به خاطر دقت و صداقتی که در کار به خرج می‌دهند موفق‌تر خواهند بود


   نام گذاری تخفیفان

   تخفیفان ترکیب دو کلمه تخفیف و آن است که کلمه دوم به زبان انگلیسی و به‌ معنی روشن است. درواقع معنی نام سایت این است که تخفیف همیشه فعال است و می‌توان از آن استفاده کرد.


   سیستم کاری تخفیفان

   فروشندگان در سایت ما محصولات و خدماتشان را با تخفیف ویژه سایت تخفیفان ارائه می‌دهند. مشتریان می‌توانند کوپن تخفیف مورد نظرشان را تهیه کرده و سپس از فروشندگان، محصولات را با تخفیف ویژه دریافت کنند. این سیستم برای کاربران کاملا رایگان است.

   سایت ما در واقع یک سیستم تبلیغات است. شرکای تجاری ما محصولات و خدماتشان را با درصد تخفیف قابل‌ توجهی ارائه می‌دهند و از طرف دیگر مشتریان کوپن تخفیف خریداری می‌کنند. این کار باعث می‌شود که برای شرکای تجاری خود در یک بازه زمانی کوتاه مشتریان زیادی ایجاد کنیم. کاربران با عضو شدن در سایت و وارد کردن آدرس ایمیلشان هر روز از ما پیشنهادهای جدیدی دریافت می‌کنند.

   سیستم ما هزینه اولیه‌ای برای شرکای تجاری ندارد، بنابراین مورد استقبال قابل‌ توجهی قرار گرفته است.