X
   
 
  • داستان کارآفرینی الیزابت گینز

   قهرمان زنان در منابع

   الیزابت گینز یک تاجر استرالیایی است که به عنوان مدیر عامل شرکت سنگ آهن Fortescue Metals Group فعالیت می کند. او اولین مدیر عامل زن شرکت است. گینز در مدرسه مدرن پرت تحصیل کرد. وی دارای لیسانس بازرگانی و کارشناسی ارشد مالی کاربردی است و در سال 2019 از دانشگاه کرتین دکترای افتخاری بازرگانی دریافت کرد. وی عضو حسابداران خبره استرالیا و نیوزیلند ، موسسه مدیران شرکت استرالیا و زنان رئیس اجرایی است.

   سوابق کاری

   خانم گینز در کار گذشته خود مدیر اجرایی در Helloworld Travel Ltd. مدیر ارشد اجرایی در BankWest Corp. مدیر مالی و مالی در Heytesbury Pty Ltd.

   الیزابت گینز در سال 2013 به عنوان مدیر عامل غیر اجرایی و سپس مدیر ارشد مالی به این شرکت پیوست.

   مدیری توانا

   و در سال 2018 به عنوان مدیرعامل Fortescue Metals منصوب شد و هزینه های سنگین استقراض Fortescue را از طریق بازپرداخت مالی و بازپرداخت بدهی کاهش داده است.


   خانم گینز در فهرست مجله تجارت سال 2019 Fortune در رتبه دوم قرار گرفت و در سال 2020 اتاق مواد معدنی و انرژی غرب استرالیا در جوایز سالانه زنان در منابع "قهرمان زنان در منابع" را به او اعطا کرد.


   چهارمین تولیدکننده سنگ آهن جهان

   گینز اولین زنی است که یک شرکت بزرگ استخراج معدن در استرالیا را اداره می کند. وی در سال 2013 به عنوان اولین عضو هیئت مدیره زن، به چهارمین تولید کننده بزرگ سنگ آهن جهان پیوست و تجربه مدیریت و هیئت مدیره را از بخش های بانکی ، ساخت و ساز و مسافرت به ارمغان آورد.