X
   
 
  • داستان کارافرینی پاتریک موتسپ

   از معلمی تا کارآفرین میلیادر معدنی

   پاتریک یک تاجر میلیاردر معدنی در آفریقای جنوبی با تبار توسوانا است. مدرک لیسانس هنر را در دانشگاه سوازیلند و یک مدرک حقوق از دانشگاه ویتواترتراند کسب کرد. همچنین در زمینه معدن و مسائل حقوقی تجارت به تخصص های لازم رسید.
   وی در گذشته معلم مدرسه بوده است، و بعدها با راه اندازی یک فروشگاه که برای کارگران معدن بسیار محبوبیت داشت به یک تاجر کوچک تبدیل شد. موتسپ در این فروشگاه اصول اساسی کسب و کار را از پدرش آموخت، همچنین حضور در معدن را برای اولین بار تجربه کرد.


   در سال 1997 ، با پایین آمدن قیمت طلا ، او معادن طلا حاشیه آنگلگولد را تحت شرایط مالی مطلوب خریداری کرد.

   سپس با فروختن بخشی از طلای استخراج شده به مبلغ 7/7 میلیون دلار به توسعه معدن طلای خود با نام "رنگین کمان افریقایی" پرداخت.

   پاتریک که راه کسب ثروت را آموخت، بنگاهی را تاسیس کرد که در آن معادن مختلف را خریداری کند و با راه اندازی معادن موجب اشتغالزایی در منطقه شود و از طرفی با این کار ثروت خود را افزایش دهد.

   و در سال 1994 با تصویب قوانینی با عنوان مالکیت 26 درصدی معادن توسط سیاه پوستان برای کسب مجوز بهره برداری معادن موجب موفقیت دوچندان پاتریک شد.

   در ادامه پاتریک موتسیپ با جذب سرمایه گذارهای مختلف به توسعه کسب و کار خود پرداخت و در این راه مسئولیت های مهمی را برعهده گرفت و با ذهن کار آفرینی خود باعث موفقیت های دوچندان در تمام زمینه های فعالیت خود شد.