X
   
 
   • غریب پور با حضور در دانشگاه شریف، اعلام کرد:
    رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان به دنبال نهادینه سازی و سیستمی شدن ارتباط دانشگاه و صنعت است تا به عنوان یک جریان درون زا، افق تازه ای ایجاد شود. غریب پور تاکید کرد: ایمیدرو بازنگری در نقشه راه معدن و صنایع معدنی و همچنین بیش از 100 نیاز پژوهشی و 3 طرح را با تمرکز بر دانش نوین، به دانشگاه ...
   • شاخص نوآوری جهانی (GII) هر سال اقتصادهای جهان را براساس قابلیت آنها رتبه‌بندی می‌کند. در گزارش سال ۲۰۲۰ در آمریکای شمالی، ایالات‌متحده آمریکا بهترین عملکرد را در شاخص نوآوری به دست آورده است.
   • رویداد روز باتری هفته گذشته در بستر فضای مجازی برگزار شد. در این رویداد ایلان ماسک از روش جدید تسلا برای فرآوری لیتیوم خبر داد که منجر به پیشرو شدن این شرکت در تولید لیتیوم می شود.
  • با ایـمینـو
  • با کارآفرینان
   • اندرو کارنگی یک مهاجر فقیر اسکاتلندی بود، که در طول انقلاب صنعتی، به یکی از کارآفرینان موفق آمریکا تبدیل شد. کارنِگی، بعد از تاسیس شرکت فولاد کارنِگی، جزو ثروتمندان آمریکا شد. او ثروت خود را وقف فعالیت‌های بشردوستانه ازجمله تأسیس مؤسسات علمی، آموزشی و فرهنگی کرد. بسیاری از مؤسساتی که کارنِگی آنها را تأسیس کرد، هنوز هم درحال فعالیت و خدمت به افراد هستند. از این بین می‌توان به دانشگاه کارنِگی-ملون که در اوایل دهه‌ی ۱۹۰۰ تأسیس شد، اشاره کرد.
   • داستان کارافرینی پاتریک موتسپ
    یک تاجر میلیاردر معدنی در آفریقای جنوبی با تبار توسوانا است، پاتریک در گذشته معلم مدرسه بوده است، و بعدها با راه اندازی یک فروشگاه که برای کارگران معدن بسیار محبوبیت داشت به یک تاجر کوچک تبدیل شد. به گزارش ایمینو، پاتریک در این فروشگاه اصول اساسی کسب و کار را از پدرش آموخت، همچنین حضور در معدن را برای اولین بار تجربه کرد.
   • «مهدی غریب زاده» یا آقای «عقیق» یک دانشجوی‌ ساده شیرازی بود که رویاهای بزرگی داشت و افسانه‌های نقشه گنج را باور کرده بود و برای پیدا کردن سنگ عقیق به دل بیابان‌ها زد تا نهایتا توانست برای خودش معدنی پیدا کند تا از طریق آن هم کارآفرینی کند و هم تولید کننده و تاجر شناخته‌شده‌ای در حرفه سنگ‌های قیمتی شود. او در استفاده از سنگ‌های قیمتی پا را فراتر از بقیه گذاشت و علاوه بر زیورآلات لوازم عجیب و غریبی با آن‌ها تولید کرد. با این مهندس خلاق و این روزها حسابی پولدار گفتگو کردیم تا از حال و هوایش خبردار شویم.
   • داستان کارآفرینی فاطمه دانشور
    فاطمه دانشور یکی از کارآفرینان موفقی است که ۳۵سال سن دارد و از ۲۷ سالگی وارد حوزه کسب‌وکار شده است. او مدیر‌عامل شرکت سپهر آسیاست که در عرصه واردات و صادرات سنگ آهن فعالیت می‌کند. همچنین مدیر‌عامل موسسه خیریه مهرآفرین هم است. او در خانواده‌ای به دنیا آمده که مادربزرگش تمام اشعار شاهنامه را حفظ بوده و برای آنها به صورت قصه تعریف می‌کرده و داستان‌های خود را به اینکه ذات یزدان (خدا) در موفقیت رستم و سهراب و... نقش داشته است به پایان می‌برده است.
  • داستارتاپ
   • ” کشمون" یک بازار آنلاین است که شما و کشاورزهای منتخب زعفران بتوانید همدیگر را پیدا کنید، ارتباط داشته باشید و از همدیگر زعفران خرید کنید.
   • برایان چسکی و جو گبیا هم اتاقی و همکلاسی قدیمی بودند که اندکی پس از نقل مکان به سانفرانسیسکو در اکتبر 2007 ، این ایده را داشتند که یک تشک بادی را در اتاق نشیمن خود قرار دهند و آن را به "یک اتاق یک صبحانه" تبدیل کنند. در فوریه 2008 نیز ناتان بلاچارچیک به عنوان هم اتاقی به آن ها پیوست، که در ادامه وی به عنوان موسس و مسئول کل امور و سومین بنیانگذار سرمایه گذاری جدید AirBed & Breakfast منصوب شد،
   • سید رضا موحدی چنین می گوید: داستانی که تعریف میکنم نزدیک شش ماه درگیرش بودم. مثل خیلی‌ها استارتاپمون رو در حوزه وب استارت زدیم. پول اولیمون زیر 10 میلیون بود! سر کار می‌رفتیم و نگران درآمد ماهانه نبودیم پس با این موضوع که مدت‌ها ممکنه درآمد نداشته‌باشیم کنار آمده‌بودیم.
  • مجله رادیویی سی دید شماره(2)

   مجله رادیویی سی دید شماره(1)

  • جیمز کوریرJames Currier، یکی از برجسته‌ترین کارشناسان سیلیکون ولی در حوزه‌ی رشد و تأثیرات شبکه است. او که یک کارآفرین زنجیره‌ای است و مؤسس شرکت‌هایی مثل Tickle (با 150 میلیون کاربر)، Wonderhill Gaming (با 45 میلیون ...
   هنگامی که محصولی یا سرویسی را برای گروهی از مخاطبان می‌خواهیم معرفی کنیم و یا کمپین دیجیتال مارکتینگ با هدف انجام عمل مورد انتظار خود اجرا می کنم بجای اینکه مخاطب را به سایت اصلی خود هدایت کنیم به صفحه‌ای مجزا هدایت ...
   ناآشنایی با شیوه و فوت‌وفن راه‌اندازی کسب‌وکار های شخصی یکی از اصلی‌ترین عواملی است که انتظار برای اشتغال را از نهاد دولت به شدت بالا‌برده‌است.اغلب مردم، اشتغالزایی را وظیفه دولت می‌دانند و دائم از عدم موفقیت دولت‌ها در ...