X
   
 
  • اخبار
   مرکز نوآوری معدن پارک علم و فناوری استان سمنان افتتاح شد
   در حاشیه سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان سمنان، پروژه مرکز نوآوری معادن پارک علم و فناوری استان به بهره‌برداری رسید.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۲۲  
   شرکت «Nornickel» از بلاکچین برای حمایت از منشاء‌یابی مسئولانه مواد معدنی و پایداری کسب‌وکار خود بهره می‌برد.
   اقدامات این شرکت معدنی روسی که بزرگترین تولیدکننده پالادیوم و نیکل با کیفیت بالا در جهان است، در راستای برقراری ارتباط با سایر سهام‌داران صنعت در سراسر زنجیره تامین به عنوان بخشی از شبکه بلاکچین برای منشاءیابی مسئولانه می‌باشد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۲۱  
   همکاری «Vattenfall» و «Kaunis» برای معدنکاری بدون سوخت فسیلی
   شرکت سوئدی «Vattenfall» و «Kaunis» توافق‌نامه همکاری معدن‌کاری برقی و بدون نیاز به سوخت‌های فسیلی در معدن پاجالا واقع در شمال سوئد را امضا کردند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۲۱  
   کنسرسیومی از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه معدن تشکیل می‌شود
   رییس مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمینو) از ایجاد کنسرسیومی از شرکت‌های دانش بنیان این حوزه خبر داد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۱۸  
   جشنواره اینوماین 3 نیمه نخست امسال برگزار می شود
   مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمینو) از برگزاری جشنواره اینوماین 3 در نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این رویداد با هدف شناسایی و جذب تیم‌های استارت‎آپی حوزه صنایع معدنی در نیمه نخست سال آینده برگزار می شود.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۱۷  
   رونمایی از اولین سامانه پایلوت بازیافت پسماند صنعتی
   یک استارت آپ از سامانه پایلوت بازیافت پسماند صنعتی که برای اولین بار در کشور ساخته شده است، رونمایی کرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۱۶  
   ۸ فناوری که باعث امنیت بیشتر ما می‌شوند
   پیشرفت در فناوری‌های جدید باعث امنیت بیشتر ما می‌شود. نه تنها شکل‌های مختلفی از رمزگذاری به محافظت از پرونده‌ها و اسناد دیجیتالی کمک می‌کند بلکه پیشرفت در زمینه‌ی تشخیص صدا و کنترل حرکات نیز باعث ایجاد امنیت برای ما شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۱۶  
   صاحبان صنایع، فناوری داخلی را بپذیرند
   رییس مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمینو) با بیان اینکه علیرغم آمارهای منتشرشده از موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای نفوذ در صنایع، ولی در بخش صنایع معدنی هنوز این اتفاق نیفتاده است، گفت: برای موفقیت در تولیدات فناورانه نیاز است تا صاحبان صنایع فناوری‌های داخلی را باور کنند و اجازه دهند این فناوری در صنایع رسوخ کند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۱۴  
   افتتاح خانه نوآوری و فناوری ایران در روسیه
   شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، برای دومین بار به کشور روسیه اعزام می‌شوند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۱۰  
   کدام فناوری ها بیشتر رشد می کنند؟
   در سالی که گذشت روند شیوع ویروس کرونا بر تمام وجوه زندگی انسان از کار، آموزش و بهداشت گرفته تا رفتارهای اجتماعی و ارتباط با یکدیگر تأثیر شگرفی گذاشت. یک سال قبل کسی تصور نمی‌کرد اپلیکیشنی برای تماس تصویری به محبوبیت عظیم دست یابد و کسب و کارهای بزرگ به جای برگزاری نشست‌های حضوری از آن استفاده کنند. در حقیقت ۲۰۲۰ سالی مملو از تغییرات دیجیتالی عظیم بود که در واکنش به شیوع ویروس کرونا به وجود آمدند. پاندمی درک انسان از قابلیت‌های فناوری و استفاده از آن برای ارتقای زندگی بشر را افزایش داد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۱۰