X
   
 
  • اخبار
   منتور کسب و کار، منتور کارآفرینی؛ فرشته نجات کسب و کارها
   منتور کسب و کار فردی است که پیش از شما در یک صنعت و حوزه فعالیت داشته و به عبارتی با چم و خم کار آشنایی کامل دارد. منتورینگ یک رابطه متعامل و دو طرفه محسوب می شود که نه تنها نکات حیاتی برای زنده ماندن و ادامه حیات در محیط کسب و کار را می آموزد بلکه او نیز از شما یاد می گیرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۸/۰۷  
   آمادگی دانشگاه صنعتی شریف برای ایجاد دومین مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران
   رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: آقای غریب پور طی مدت مدیریت ایمیدرو، گام های مثبت و موثری در راستای ارتقای ارتباط دانشگاه و صنعت برداشته است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۸/۰۷  
   به دنبال نهادینه سازی ارتباط دانشگاه و صنعت هستیم
   رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان به دنبال نهادینه سازی و سیستمی شدن ارتباط دانشگاه و صنعت است تا به عنوان یک جریان درون زا، افق تازه ای ایجاد شود. غریب پور تاکید کرد: ایمیدرو بازنگری در نقشه راه معدن و صنایع معدنی و همچنین بیش از 100 نیاز پژوهشی و 3 طرح را با تمرکز بر دانش نوین، به دانشگاه صنعتی شریف سپرده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۸/۰۶  
   ۱۲ غول تکنولوژی می‌خواهند از بشر در مقابل هوش مصنوعی دفاع کنند
   شرکت MITRE و ۱۲ غول‌ تکنولوژی، چارچوبی را منتشر کرده‌اند که قرار است از انسان‌ها در برابر تهدید‌های هوش مصنوعی فوق پیشرفته محافظت کند. کسانی را که نگران یورش هوش مصنوعی و ربات‌ها و حاکمیت ماشین‌ها بر جهان هستند با شنیدن این خبر می‌توانند کمی آسوده تر باشند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۸/۰۶  
   دلیل اهمیت پیش‌بینی مالی قبل از شروع استارتاپ چیست؟
   سرمایه‌گذاران برای ترغیب شدن به تزریق سرمایه، لازم است قانع شوند که ایده شما سودآوری دارد. برای این کار، هیچ چیزی نمی‌تواند به اندازه یک سند پیش‌بینی مالی پیش از شروع استارتاپ تاثیرگذار باشد. سند پیش‌بینی مالی شامل مواردی است که ضمن ارزش‌گذاری روی استارتاپ شما، به حرکت آن نیز جهت می‌دهد و آینده آن را ترسیم می‌کند. از سوی دیگر، تخمین ارزش استارتاپ شما با استفاده از این سند، بسیار منطقی‌تر است. به این ترتیب، در انجام کارهایی مانند ادغام استارتاپ یا شراکت در آن، تصوری مشترک از ارزش استارتاپ خواهید داشت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۸/۰۶  
   راز موفقیت بیان گذاران استارتاپ ها
   راز موفقیت بنیان گذاران استارتاپ های موفق در شجاعت و استقامتی بوده که اجازه نداده‌اند حتی تصور و نگرش منفی دیگران مانع از پیشرفتشان شود و در مقابل مشکلات ایستاده‌اند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۸/۰۵  
   تکنولوژی SMR چیست؟
   صنایع اکتشاف و استخراج منابع وارد دوره جدیدی شده‌اند. صنعتی‌سازی سریع در برخی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان مانند چین رخ داده‌ و مصرف جهانی مواد به طور قابل توجهی افزایش یافته‌است. ذخایر در حال اتمام هستند و اکتشاف ذخایر جدید مرغوب به کندی صورت می‌گیرد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۸/۰۵  
   شتابدهنده چیست؟
   شتابدهنده‌ها شرکت‌هایی هستند که در ایده‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها به صاحبان ایده‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند تعریفی صحیح و نمونه اولیه مناسبی از کالا و یا خدماتی که قصد نوآوری در آن صنعت را دارند ارائه دهند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۷/۳۰  
   حضور استارت‌آپ‌ها در هشتمین رویداد جذب سرمایه
   «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه آموزش با حضور ۶ استارت‌آپ حوزه آموزش شامل «خط و خال»، «آوید»، «بوکلینو»، «نورولند»، «ویلرنو» و «تیک تاک» برگزار شد که طی آن این استارت‌آپ‌ها ویژگی‌های محصول و مدل کسب و کار و نیاز‌های سرمایه‌گذاری خود را به سرمایه‌گذاران حاضر و وبیناری رویداد ارائه کردند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۷/۳۰  
   دوشنبه‌های استارتاپی،‌فرصتی جدید برای ایده‌های پول‌ساز
   صندوق نوآوری و شکوفایی در ساختار هم‌سرمایه‌گذاری خود به‌منظور افزایش انعطاف‌پذیری و حمایت حداکثری از اکوسیستم نوآوری کشور و ظرفیت‌سازی نهادی در این اکوسیستم، مدلی را طراحی کرده است که علاوه بر تأمین مالی قابل‌توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و امور اجرایی موضوعات مشارکت را داشته باشد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۳۹۹/۰۷/۲۹