X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
  • «ایمینو» در فراخوانی اعلام کرد:

   حمایت از ایده های نوآورانه زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی و استراتژیک/ پذیرش طرح های نوآورانه و فناورانه

   طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی ( ایمینو) در راستای شناسایی، حمایت و جذب سرمایه‌گذار به منظور توسعه زنجیره تأمین مواد معدنی حیاتی و استراتژیک در کشور فراخوان منتشر کرد.
   «ایمینو» در فراخوانی اعلام کرد:

   پیرو تفاهمنامه طرح زیست‌بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی، طرح عناصر نادر خاکی و مواد معدنی حیاتی و شرکت نوآفرینان معادن و صنایع معدنی اکسیر رستاک در راستای توسعه زنجیره تامین مواد معدنی حیاتی و استراتژیک در کشور از ایده ها و محصولات دانش بنیان در این حوزه حمایت می شود.

   در این راستا ایمینو با هدف شناسایی ایده و محصولات دانش‌بنیان در حوزه فرآوری و استحصال مواد معدنی حیاتی و استراتژیک، پذیرای طرح های نوآورانه و فناورانه مرتبط با مواد معدنی حیاتی و استراتژیک است و از موضوعاتی مانند فرآوری و استحصال مواد معدنی حیاتی و استراتژیک از منابع اولیه، ثانویه و بازیافتی(شامل منابع معدنی، محصولات جانبی فرآیند تولید، باطله‌ها معادن، باطله خطوط فرآوری، سرباره‌ها، لجن‌ها، گرد و غبار خطوط تولید، ضایعات صنعتی خط تولید محصولات پایین‌دستی و قراضه‌های محصولات مصرف‌شده) حمایت خواهد کرد.

   مواد معدنی هدف این فراخوان عناصر نادر خاکی (REEs)، گالیم (Ga)، ایندیوم (In)، تنگستن (W)، عناصر گروه پلاتین (PGMs)، کبالت (Co)، نیوبیوم(Nb) ، منیزیم (Mg)، آنتیموان (Sb)، لیتیوم(Li)، وانادیوم (V)، نیکل(Ni)، تانتالیوم (Ta)، تلوریم (Te)، منگنز(Mn)، ژرمانیوم(Ge)، فسفات(P)، زیرکونیوم(Zr)، سلنیوم(Se)، رنیوم(Re)، بریلیوم(Be)، کادمیوم(Cd)، پتاس(K)، بور(B)، قلع(Sn) ، گرافیت طبیعی (C)، فلورسپار(فلوریت)((CaF2 و سیلیکون متال (Si)هستند و در 6 محور از ایده‌پردازان و تولیدکنندگان محصولات دانش‌بنیان حمایت می شود.

   این محورها شامل:

   1. فناوری‌های نوین در پتانسیل‌یابی مواد معدنی حیاتی و استراتژیک
   2. روش‌های شناسایی و آنالیز جهت تعیین دقیق کمیت مواد معدنی حیاتی به منظور کاهش خطاهای اندازه‌گیری
   3. روش‌های فرآوری و استحصال مواد معدنی حیاتی و استراتژیک از منابع اولیه و ثانویه ( تولید محصولات دانش‌بنیان مرتبط از منابع داخلی در صنایع بالادستی)
   4. روش‌های تولید محصولات فرآوری شده برای صنایع پایین‌دستی (محصولات فرآوری شده برای استفاده نهایی)
   5. ساخت دستگاه و تجهیزات اختصاصی مورد استفاده در فرآیند تولید مواد معدنی حیاتی
   6. محصولات جایگزین جهت کاهش وابستگی به واردات مواد معدنی حیاتی پر مصرف در کشور است.

   استارتاپ‌ها و نوآوران می‌توانند برای ثبت و ارسال ایده های ارزش آفرین خود در حوزه مواد معدنی حیاتی و استراتژیک از طریق وب سایت imino.ir اقدام نمایند یا با اسکن کیو آر کد (QR Code) پیوست شده، وارد صفحه سامانه الکترونیکی ثبت ایده ایمینو شوند.   در این مرکز برای ایده‌پردازان خدماتی مانند «فضای کار اشتراکی، مشاوره حقوقی و فنی، مشاوره کسب وکار، منتورشیپ، دوره‌های آموزشی، حمایت مالی و سرمایه گذاری، شبکه‌سازی، تجاری‌سازی و بازاریابی» ارائه خواهد شد.

   ایده پردازان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ای ۴۱۸۶۸۶۱۷ – ۰۲۱ تماس بگیرند یا از طریق پست الکترونیک ایمینو به آدرس info@imino.ir با ما در ارتباط باشند.

   «ایمینو» به عنوان مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی ایران در شهریورماه سال 1399 از سوی «ایمیدرو» و براساس تفاهم نامه همکاری مشترک با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وظایفی همچون سیاستگذاری، تسهیلگری، شبکه‌سازی و توسعه بازار راه‌اندازی شد و طی دو سال گذشته در راستای ایجاد و خلق استارتاپ‌ها، توسعه کسب و کارهای نوپا، تجاری‌سازی محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و توسعه زیست بوم فناوری‌های پیشران انقلاب صنعتی چهارم با اولویت فناوری های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاکچین و فناوری های هاب فعالیت داشته است.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.