X
   
 
  • تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
  • مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان در نشست ارائه نیازهای فناورانه اینوماین مطرح کرد:

   نیازهای فناورانه ذوب آهن در زمینه تامین آب، نسوزها، بوش‌های بابیتی و چرخدنده‌های مخروطی

   مدیر واحد تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان نیازهای فناورانه این مجتمع را تشریح کرد و عنوان کرد: ذوب آهن در زمینه تامین آب، نسوزها، بوش‌های بابیتی و چرخدنده‌های مخروطی چالش دارد.
   نیازهای فناورانه ذوب آهن در زمینه تامین آب، نسوزها، بوش‌های بابیتی و چرخدنده‌های مخروطی

   به گزارش شبکه ایمینو، مرتضی شیرین‌پرور با بیان اینکه ذوب شرکت اصفهان با ظرفیت ۳.۶ میلیون تن در حال تولید است، مطرح کرد: امروز تنها تولید کننده ریل راه‌آهن با تحمل ۳۶۰ کیلومتر در ساعت در غرب آسیا هستیم. ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در ایران هنوز معدن ثابت سنگ آهن در اختیار ندارد ‌و این موضوع برای ما مشکل‌ساز شده است‌.


   او افزود: ما نمی‌توانیم از ظرفیت اسمی خود استفاده کنیم چرا که مواد اولیه کافی نداریم. مشکل تامین آب و تامین زغال‌سنگ را داریم‌. بخش زیادی از زغالسنگ مورد نیاز ما از خارج از کشور تامین می‌شود و تولید داخلی کیفیت لازم را ندارد و همین برای ما مشکل‌ساز شده است.

   شیرین‌پرور ادامه داد: در زمینه کربن‌زدایی از چدن حجم زیادی از اکسیژن به فولاد ترکیب شده و‌ اکسید می‌شود. بعد از شستشوی فولاد اکسید‌های شسته شده را انبار می‌کنیم تا بعد از کاهش رطوبت دوباره به کار گرفته شود اما اگر بتوانیم این فرایند را کاهش دهیم برای ما صرف اقتصادی خواهد داشت.

   او افزود: بهتر است با شرکت‌های دانش بنیان تعاملات زیادی داشته باشیم تا بتوانیم اهداف خودمان را دنبال کنیم. یکی از نیاز‌های ما دریچه کشویی پاتیل های فولاد ذوب آهن است که خوشبختانه این نیاز با شرکت‌های دانش بنیان از طریق تولیدات داخل تامین شد.

   او با بیان اینکه در حال حاضر ما نیاز به برخی نسوز‌ها داریم، گفت:
   در بخش مهندسی نورد هم به بوش‌های بابیتی، چرخدنده‌های مخروطی ‌و موارد از این قبیل نیاز داریم.

   ارسال دیدگاه
   آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.