X
   
 
  • سبکِتو

   «سبکتو» مجموعه‌ای است که «میکروکتاب» می‌سازد؛ کتاب‌های کوچکی که از فشردگی کتاب‌های بزرگ تولید شده‌اند تا هم مطالعه‌شان راحت‌تر باشد و هم بتوانید در زمان کوتاه‌تری آن‌ها را به اتمام برسانید. یک روش خوب و بسیار مؤثر برای افرادی که حوصله و وقت مطالعه کتاب ندارند.

   بنیانگذاران سبکتو

   شیوا جلوه ۲۵ ساله و مرتضی حسین اهلو در استارتاپشان به نشانی sabketo.com‌ قصد دارند تا با اطلاع‌رسانی در این زمینه بچه‌های استارتاپی را در انتخاب سبک زندگی موفق که نیازمند یک آدم استارتاپی است، کمک کنند. شیوا فارغ‌التحصیل مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیام نور تهران است و با هم‌تیمی‌اش تا قبل از این استارتاپ‌های مختلفی را راه‌اندازی کرده‌اند. استارتاپی به نام مای رگال را راه‌اندازی کردند که یک فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش پوشاک بود و جزو اولین فروشگاه‌هایی بود که امکان پرو در محل را فراهم کرده بودند. با این استارتاپ وارد دوره آوا کمپ آوا‌تک می‌شوند و با توجه به مشورت‌هایی که می‌گیرند، به این نتیجه می‌رسند که اسکیل‌کردن این ایده سخت است و به این ترتیب این استارتاپ را کنار می‌گذارند و در حال حاضر استارتاپ سبکتو را راه‌اندازی کرده‌اند.


   پیدایش سبکتو

   در دوره‌ای که در آوا‌تک بودیم، استارتاپ‌های مختلف را می‌دیدیم و متوجه شدیم برای موفق بودن، یک ایده به تنهایی کافی نیست چون افرادی بودند که ایده فوق‌العاده‌ای داشتند ولی نمی‌توانستند به نتیجه برسند. با توجه به بررسی‌هایی که انجام دادیم به این جمع‌بندی رسیدیم که علاوه بر ایده، سبک زندگی هم در موفقیت افراد تاثیرگذار است و حتی تاثیر سبک زندگی از ایده بیشتر است. از همین جا این ایده شکل گرفت و تصمیم گرفتیم که استارتاپ سبکتو را راه‌اندازی کنیم تا در آن سبک زندگی موفق را به زبان ساده به افراد معرفی کنیم.


   نحوه کار سبکتو

   در حال حاضر در سبکتو هر روز یک مطلب در مورد سبک زندگی موفق در کانال تلگرام و در وب‌سایت منتشر می‌کنیم، همان مطالب را هم به صورت پادکست ارائه می‌دهیم تا افرادی در مسیر رفت و آمدها نیز بتوانند از مطالب استفاده کنند. این پادکست در بستر‌های دیگر مانند شنوتو، ناملیک و بیپ تیونز نیز منتشر می‌شود. علاوه بر این مطالبی که روزانه منتشر می‌کنیم، میکرو کتاب نیز تولید می‌کنیم که در واقع کار اصلی ما این است و تمام دنبال‌کنندگان سبکتو ما را با میکروکتاب‌ها می‌شناسند. چون ما فکر می‌کنیم سبک زندگی موفق از آگاهی نشأت می‌گیرد و آگاهی هم از خواندن کتاب کسب می‌شود. میکروکتاب‌ها هم چکیده‌ای از کتاب‌های مفید در موفقیت و سبک زندگی هستند تا هم برای مطالعه وقت کمتری از افراد را بگیرد و هم اینکه افراد بتوانند کتاب‌های بیشتری را بخوانند و دانش خود را بیشتر افزایش دهند. میکرو‌کتاب‌ها فقط در نسخه‌های الکترونیکی ارائه می‌شوند تا به حفاظت از محیط زیست کمک کنند و کتاب‌های صوتی، میکروکتاب‌ها نیز در کنار نسخه‌های متنی ارائه می‌شود.


   درآمدزایی سبکتو

   ما از طریق فروش میکرو‌کتاب‌ها و نسخه‌های تکست که در بسترهایی مانند تاقچه، کتابراه و وب‌سایت خودمان ارائه می‌دهیم به علاوه نسخه‌های صوتی که قصد داریم در بسترهایی مانند نوار و تاقچه بفروشیم، کسب درآمد داریم.

   استارتاپ ایرانی «سبکتو» جز ۱۰۰ تیم برتر آسیا و اروپا است که در رویداد استارتاپ استانبول ۲۰۱۷ شرکت کرده است.

  • داستارتاپ
   • با ما همراه باشید