X
   
 
  • اخبار
   تفاوت منطقه نوآوری با پهنه هوشمند چیست؟
   امروزه، با گسترش مفهوم شهر هوشمند و استفاده از فناوری در ارائه خدمات شهری به شهروندان، شاهد بهبود ارائه خدمات با استفاده از فناوری و نوآوری هستیم و این نکته باعث افزایش «مناطق نوآوری» و یا «پهنه‌های هوشمند» در شهرها شده است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹  
   میزبانی اجلاس جهانی نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق
   حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در «اجلاس جهانی نوآوری» فرصتی مناسب برای شکل‌گیری شبکه ارتباطی میان نوآوران دیگر کشور‌ها است.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۱۵  
   ۹ موضوع برتر اخلاقی در هوش مصنوعی چیست؟
   گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی با بررسی اینکه کدام مسائل ذهن متخصصان هوش مصنوعی را بیشتر درگیر می‌کند، به تشریح ۹ موضوع برتر اخلاقی در پدیده هوش مصنوعی پرداخت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۱۵  
   رفع نیاز معادن زغال سنگ با تجهیزات داخلی
   معدن یکی از بخش‌هایی است که تجهیزات فناورانه برای توسعه آن ضروری است و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در تامین این نیاز‌ها نقشی مهم دارند.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۱۵  
   طراحی سامانه ای دانش بنیان در پرسودترین بخش صنایع معدنی
   مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از ساخت سامانه ای شبیه ساز و یکپارچه برای کنترل خطوط خردایش به عنوان یکی از پرسودترین قسمت‌های صنایع معدنی خبر داد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۱۵  
   رویداد ملی «ارائه نیاز‌های فناورانه حوزه فولاد» همزمان با نمایشگاه (INOTEX 2021)
   با  هدف رفع نیازهای فناورانه صنعت فولاد کشور و ارائه راهکارهای رفع آنها به دست فناوران، رویداد ملی«ارائه نیازهای فناورانه حوزه فولاد»، همزمان با نمایشگاه2021 INOTEX برگزار خواهد شد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۱۴  
   فراخوانی برای رفع یک نیاز فناورانه شرکت‌های تولیدکننده فولاد
   فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «بهینه‌سازی جرم کوبیدنی سیلیسی مصرفی در کوره‌های القایی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۰۶  
   با آلبرت اینشتین صحبت کنید!
   دانشمندان هوش مصنوعی آلبرت اینشتین را ایجاد کرده‌اند که می‌تواند با طرفداران صحبت کند و به سوالات آنها پیرامون نظریه‌هایش پاسخ دهد.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۰۴  
   موسس "ادوبی" و پدر PDF درگذشت
   "چارلز گسچه"(Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت مشهور "ادوبی"(Adobe) و کسی که نقش بزرگی در توسعه PDF داشت، در سن ۸۱ سالگی درگذشت.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۲/۰۱  
   انقلاب صنعتی و اختراعاتی که جهان را تغییر دادند
   اواسط دهه‌ی ۱۷۰۰ میلادی تا اواسط دهه‌ی ۱۸۰۰ میلادی یکی از بهترین دوره‌های زمانی برای پپیشرفت تکنولوژی و تغییرات اجتماعی بوده است. انقلاب صنعتی دوره‌ای از تغییرات سریع فناوری و اجتماعی بود که جهانی که امروز در آن زندگی می‌کنیم را شکل داد. این دوره پر از اختراعات فوق‌العاده و ابزار‌هایی بود که امروزه می‌بینیم.
   تاریخ انتشار  :  ۱۴۰۰/۰۱/۳۱