X
   
 
  • سیب ایرانی

   سید رضا موحدی چنین می گوید:
   داستانی که تعریف میکنم نزدیک شش ماه درگیرش بودم. مثل خیلی‌ها استارتاپمون رو در حوزه وب استارت زدیم. پول اولیمون زیر 10 میلیون بود! سر کار می‌رفتیم و نگران درآمد ماهانه نبودیم پس با این موضوع که مدت‌ها ممکنه درآمد نداشته‌باشیم کنار آمده‌بودیم.

   نقطه صفر

   من و همکارم در شرکت مدت‌ها بود در مورد راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی صحبت می‌کردیم. از اندازه مارکتش و همینطور قیمت‌گذاری‌های محصولات و در نهایت حاشیه سودمون تحقیقاتی کردیم .اول یک پیج اینستاگرام زدیم٫ اومدیم با همون بودجه تبلیغ کردیم تو چند تا پیج و دیدیم مشتری بالقوه زیاده. یعنی زیاد بهمون دایرکت میدن٫ پس با این وضع اولین فروشمون اتفاق افتاد اسمش رو گذاشتیم موفقیت کوچک در بازده مناسب .


   نقطه شروع

   برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی از وردپرس و قالب آماده استفاده‌کردیم. سر جمع با هزینه نصبش شد ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان. شروع کردیم به تبلیغ در اینترنت اما بنرها و لینک‌های تبلیغاتی هیچی فروش برامون نداشت! تبلیغات اینستاگرام رو هم نمی‌تونستیم ادامه بدیم چون بودجه اولیه داشت میرسید به ۵ میلیون تومان،یعنی نصف.


   اتفاقی برای چرخش به سمت موفقیت

   یکی از هم دانشگاهی‌هام به من گفت یک اَپ استور آیفون هست که فروشگاه اینترنتی‌ها رو بصورت اَپ برای کاربران آیفون منتشر می‌کنه! یه مقدار جستجو کردم و دیدم باید ایمیل بزنم به app at sibirani.ir

   جواب ایمیل فرداش اومد:

   1)اینماد دارید یا خیر؟
   ۲(لینک سایت که در گوشی آیفون خوب دیده بشه
   ۳(اسکرین شاتها و آیکون در قاب و اندازه آیفون
   ۴(مدرک شناسایی صاحب امتیاز

   این‌ها رو فرستادیم و بعد از ۲ روز لینک اَپ‌مون رفت داخل اَپ استور سیب ایرانی.

   خوب باور کردنی نبود با اولین دانلودها اولین سفارش‌ها ثبت شد. نمی‌دونم شاید مشتریان آیفون خوب خرید می‌کنند ولی این اولین بار بود که بدون هزینه تبلیغات فروش داشتیم و خوب این آغازه ماجرا بود.


   موتور رشد فروش

   یک پنل تبلیغات از اَپ استور سیب ایرانی گرفتیم که تو جستجو کاربران تبلیغمون دیده میشه، خیلی شبیه تبلیغات گوگل بود با این تفاوت که:

   ۱ - کاربراش آیفونی بودن و کلا کاربران آیفون خوب خرج می‌کنن

   ۲ – هزینه‌اش ریالی بود بر عکس گوگل

   ۳ - مثل گوگل بابت فقط کلیک پول نمیدیم بابت دانلود اَپمون پول میدیم.


  • داستارتاپ
   • با ما همراه باشید