X
   
 
  • حمید محمدی پور- مشاور توسعه کسب وکار

   - کارشناس ارشد صنایع
   - دکتری مدیریت بازرگانی
   - مدرس و مشاور دانشگاه و بنگاه های اقتصادی

   من حمید محمدی پور دانش آموخته مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع و دکترا در رشته مدیریت بازرگانی، گرایش مدیریت بازاریابی هستم. شغلم رو با کار در زمینه خدمات مشتریان در های لوازم خانگی شروع کردم و بعد از آن وارد بخش بازاریابی، تبلیغات و فروش در شرکت های خودرویی شدم. از کودکی عاشق یادگیری و مطالعه بودم و همیشه سعی کردم از همه افراد چیزی یاد بگیرم. کنجکاوی ذاتی من همیشه باعث شده به همه چیز به عنوان منبع یادگیری نگاه کنم. از تماشای یک فیلم سینمایی گرفته یا یک سفر تفریحی و خواندن کتاب و صدها کار دیگه، به نظر من همه اینها می توانند برای ما نکته ای و درسی داشته باشند.

   علاقه من به یادگیری باعث شد همیشه تمایل داشته باشم دانسته هام رو به بقیه منتقل کنم و نزدیک به ۱۲ سال است که افتخار می کنم همیشه در کنار همه کارهام معلم و مشاور بوده ام. تا الان با بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در صنایع مختلف در زمینه آموزش و مشاوره همکاری کرده ام. از شرکت های دولتی مثل شرکت نفت و شرکت ملی گاز و راه آهن و مخابرات تا شرکت های مواد غذایی و بانکها و بیمه ها و شرکت های بورسی و خودرویی و گردشگری و ....

   حالا هم به عنوان منتور و راهنمای کسب و کار افتخار همکاری با استارتاپ های ایمینو را دارم.

   دور و بر من همیشه پر بوده از دانش آموختگان باهوش دانشگاههای فنی مهندسی که دلشون میخواسته ایده خودشون رو پیش ببرن و کارآفرینی بکنند. اما چیزی که خیلی موقع ها یادشون رفته این بوده که علاوه بر دانش رشته تخصصی خودت که لازمه کاره، باید به مهارت های نرم و مهارت های ارتباطی هم مسلط باشی. مهارت هایی مثل ارایه موثر، بیان قوی، شخصیت شناسی، تیم سازی و کار تیمی، تفکر خلاق، مهارت برنامه ریزی و کلی مهارت دیگه از این دست... این مهارت ها درست در جای لازم عصای دستمون میشن و پیشرفت مارو تضمین می کنند.

   اگه از من بپرسید، میگم کارآفرینی اونم در ابتدای جوونی کار بزرگیه، چون لازمه از خیلی لذت ها و تفریحات کم کنی و محکم پای ایده ات بایستی تا هم خودت رشد کنی هم ایده ات به ثمر برسه. توی این راه شکست های ریز و درشتی هست که نباید باعث دلسردی بشه. حتی گاهی همین شکست ها پل پیروزی میشن. کلا نشستن و گله کردن از روزگار ارزش افزوده ای برای هیچ کسی در زندگی ایجاد نکرده. اینجاست که سعدی میگه:

   به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل

   و گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم

   اما از یه جایی به بعد، وقتی کسب و کار شکوفا میشه اون وقت همه این سختی ها از یاد میره و میشه با لذت نشست و دستاورد کار رو تماشا کرد.

   بنابراین اگه قراره وارد این فضا بشید، یادتون نره صبوری و خوش بینی از مهمترین پیش نیازهاست. امیدوارم همه با کمک هم آینده ای بسازیم که هم خودمون هم بقیه بهش افتخار کنند.

  • راهبران و مشاوران
   • با ما همراه باشید